در دانشگاه سمنان داوطلبانه بمیرید!

           * به نام او و به یاد مهدی (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) *

سعید صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پرفورمنس «مرگ» برای ارایه در دانشکده هنر اجرا و با استقبال دانشجویان دانشکده هنر روبرو شد.

وی با اشاره به استقبال از این هنر اجرایی افزود: قصد دارد تا این پرفورمنس را یک بار دیگر در دانشگاه سمنان برای اجرا آماده کند.

این دانشجوی عکاسی دانشگاه سمنان تصریح کرد: در این پرفرمنس یک قبر واقعی کنده شده بود و تماشگران اگر تحمل قبر و سنگ لحدهای روی آن را داشتند، می‌توانستند داوطلبانه داخل قبر بخوابند!

این عکاس افتخاری ایسنای سمنان همچنین از استفاده از یک روحانی در اجرای پرفورمنس «مرگ» خبر داد و با اذعان به اینکه انسان همواره به دنبال چیره شدن بر مرگ بوده است، خاطرنشان کرد: درک مرگ و تجربه فضای قبر در این پرفرمنس نقش مهمی داشته و از جمله نقاط تاثیرگذار بر مخاطب این هنر اجرایی بود.

طراح و اجرا کننده پرفورمنس «مرگ» با بیان اینکه می‌خواستیم ببینیم افرادی که همیشه نظاره گر مرگ و دفن مرده هستند، آیا از مرگ می‌هراسند یا خیر، گفت: از آنجا که انسان همیشه و در همه حال از مرگ هراس دارد، هدف از اجرای این پرفورمنس این بود که یک ارزیابی از ترس و هراس افرادی که همیشه نظاره گر مرگ و دفن مرده بودند‌، صورت گیرد.

یا علی.

/ 5 نظر / 117 بازدید
علی باقری

سلام دیگه سری به وبلاگم نمی زیند؟؟؟؟؟؟

یکی

متن پیام حضرت آقا به جوانان غرب http://farsi.khamenei.ir/message-content?id=28731

رهگذر

بابا اینا دیگه کی هستند!!!!![تعجب][متفکر]

حکمت

سلام:فکر کنم برای درک عالم معنی تفکر در قبرستان وانس با نهج البلاغه موثر باشد. برادرم شما را لینک کردم.[گل]